Boys Track

BOYS SPRING TRACK and FIELD 2018

2018 DUAL MEET RESULTS

Follow Coach Doviak and the Team on Twitter: Click Here

Click here for Individual School Records 
Click here for Relay School Records 

COACHING STAFF

Coach Joe Doviak: Head Coach (Mid-Distance/Hurdles/Jumps)
Coach Dave Smith: Assistant (Sprints/Long Jump/Triple Jump)
Coach Greg Oravets: Assistant (Throws/Pole Vault) 
Coach James Rivers: Assistant (Distance
)

MEET SCHEDULE:

04/10/18 Manchester/Lakewood @ Manchester HS 4:00 P.M.
04/14/18 Pinelands/Donovan Catholic @ BHS 10:00 A.M.
04/20/18 Eagle Relay Invitational @ Central Regional HS 4:00 P.M.
04/25/18 Jackson Liberty High School @ Jax Liberty HS 4:00 P.M.
04/27/18 Penn Relays @ Franklin Field, PA                           10:00 A.M.
04/28/18 Lion Invitational @ Middletown North HS 9:00 A.M.
05/01/18 Point Pleasant/Lacey @ BHS 4:00 P.M.
05/04/18 Ocean County Relays @ Southern Regional HS 4:00 P.M.
05/10/18 Ocean County Championships @ Central Reg. HS 4:00 P.M.
05/12/18 Ocean County Championships @ Central Reg. HS 9:00 A.M.
05/16/18 Shore Conf. Championships @ Central Reg. HS 4:00 P.M.
05/21/18 East Coast Relays @ Randolph HS 3:30 P.M.
05/22/18 O.C. Frosh/Novice Championships @ Jax Liberty HS 4:00 P.M.
05/25/18 SJ Group II State Championships @ TBA 3:30 P.M.
05/26/18 SJ Group II State Championships @ TBA 10:00 A.M.
06/01/18 Group II State Championships @ TBA 2:30 P.M.
06/02/18 Group II State Championshipss @ TBA 10:00 A.M.
06/09/18 NJ Meet of Champions @ TBA 10:00 A.M.
 
2018 TEAM ROSTER

Nicolo Adorno 12 (Sprints/Jumps)
Gareth Aguilar 11 (Distance)
Naim Ahmar Dakno 11 (Throws)
Zane Allan                         10     (Sprints)
Rashidi Alleyne                   10    (Sprints)
Brandon Andrews 12 (Throws)
Davon Archer                     09    (Sprints)
Robert Armstrong               09    (Throws)
Geoffrey Bowen                  11    (Distance)
Livingstone Bowen              10    (Sprints)
Dylan Carll                         09    (Distance/Jumps)
Elijah Chesney 12 (Sprints/Jumps)
Adonye Corbin                    09    (Sprints)
Dorsi Criss III                     09    (Sprints)
Ralph Cruz 10 (Sprints)
Laurence Davis                   09    (Sprints)
Devyn DeFilipo 10 (Jumps)
Aidan DeRosa                     09    (Sprints)
Abdoulaye Diagne 12 (Throws)
Gino DiGiovanni 10 (Sprints/Jumps)
Peter Dizon                        09    (Distance)
Brian Ewan 11 (Throws)
Ryan Fisher 10 (Sprints)
Gene Fleming 11 (Hurdles)
Carson Francisco                12     (Sprints/Jumps)
Logan Germano 10 (Distance)
Justin Gomez 10 (Sprints)
Tyler Grant                        10     (Distance)
Anthony Grimes 11 (Throws)
Nicholas Guarino                09     (Sprints)
Joe Herod 12 (Hurdles/Jumps)
Josh Hutton 10 (Distance)
Valentino Iorio                    09    (Sprints/Jumps)
Griffin Jackstadt 10 (Throws)
Andrew Kappmeier 10 (Sprints)
Alex Kinder                        11     (Throws)
Nicholas Kovaly 12 (Distance/Jumps)
Liam Kreudl 10 (Sprints)
Sean Morris 11 (Throws)
Levin Musawa 12 (Jumps/Throws)
Sebastian Nicolay 10 (Sprints/Hurdles)
Matt Notaro 10 (Sprints)
Jesse Omelczuk 10 (Hurdles)
Colby Pearson 11 (Distance/Jumps)
Neal Prana                         11    (Distance)
Ethan Sackett                     09    (Sprints/Hurdles)
Jeramiah Salomia                09    (Distance)
Caleb Schafer 10 (Sprints)
Dewight Smith-Fernandez 11 (Sprints)
Aidan Tai 11 (Sprints/Hurdles)
Sean Toner 10 (Sprints)
Gavin Wheeler                    09    (Sprints)



Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.